Awatar Roch Brada

Noc polarna

Zjawisko znane w okolicach koła podbiegunowego zawitało w okolice ponurego blokowiska, na którym przyszło Rochowi mieszkać i żyć. Początkowo Roch zerwał się o swojej normalnej porze, czyli w okolicach godziny 800 i stwierdził, że to środek nocy, a w nocy to Roch śpi, a snuje się po pustym pokoju w poszukiwaniu jakiegoś zajęcia. Jak pomyślał tak zrobił. Po jakimś czasie Roch czuje rękę na głowie i wcale nie był to dotyk anioła.

– “Żyjesz synu?” – Ktoś zadał trudne pytanie.
– “Żyję, która godzina?” – Zapytał nieświadomy tego, co za chwile usłyszy.
– “Dochodzi 1100 – Usłyszał Roch.
– “Co?!” – Zdziwił się Roch.

W taki oto sposób naturalny zegar biologiczny zastał skutecznie zakłócony przez mgłę, która symulowała noc polarną. Brakowało tylko pingwinów, żeby Roch uwierzył w to, że znajduje się gdzieś na kole podbiegunowym. Później było tylko gorzej, a przynajmniej nie lepiej, bo taka smętna pogoda powodowała tylko senność, która skutecznie przykuła Rocha do łóżka. Teraz znowu jest ciemno, bo jest noc, ale taka prawdziwa, z księżycem i gwiazdami, których nie widać, a które nie mają zwyczaju tańczyć.

Jeśli jutro będzie tak jak dziś, to Roch zatrzymuje Świat i wysiada. Nie jego cyrk i nie jego małpy.

Roch pozdrawia Czytelników.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

11 odpowiedzi na „Noc polarna”

 1. Awatar

  Bardzo dobry blog… takich \”dzienników internetowych\” powinno być jak najwięcej. Polecam!!! i zapraszam do mnie http://mojerowerowo.blogspot.com/

 2. Awatar
  Anonim

  Ładnie to tak późno wstawać..?:)

 3. Awatar

  Dziękuję za miłe słowa :)Pozdrawiam 🙂

 4. Awatar

  Nie wstałem, Daria, późno – to czas przyśpieszył 😀

 5. Awatar
  Anonim

  Głupoty piszesz – jak zwykle zresztą ale wiesz, że i tak Cię…. ;*

 6. Awatar

  No ja Cię też.. :*

 7. Awatar
  Anonim

  No to super, że MY się.. ;*

 8. Awatar

  Bardzo super, że my się.. :*

 9. Awatar
  Anonim

  Mega, super, hiper, że MY się..;*

 10. Awatar

  Halo, bo inne wierne czytelniczki bloga robią się zazdrosne ;).Powiem tak – rozumiem, że Roch urodzony w znaku Lwa lubi inne klimaty, ale trzeba sobie powiedzieć otwarcie: niech Roch nie liczy na to, że Natura się przejmie jego zrzędzeniem i wykasuje mgły, deszcze, chłody, mroki. 🙂 Niech Roch chwyci natenczas swój długi i niecętkowanym i niekręty obiektyw i zaatakuje nim Naturę :).

 11. Awatar

  Roch ma czas dla wszystkich Czytelniczek i Czytelników. Plan, z atakiem na Naturę, jest godny realizacji, chociażby dlatego, że dziś jest jakby jaśniej i kto wie, czy Roch po obiedzie nie zawita na stację – wszak pociągi to też natura 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *