Awatar Roch Brada

Długi dzień na lotnisku

W ostatniej notatce Roch pisał, że na lotnisku zrobił się spory ruch. W końcu nie mógł się powstrzymać i następnego dnia pojechał do Pyrzowic i liczył na to, że sytuacja się powtórzy. I powtórzyła się. Lądowały jeden za drugim i Roch nie mógł oderwać się od płotu, a dzięki temu siedział tam jakieś trzy albo i cztery godziny, sam już nie wie, bo w pewnym czasie stracił rachubę czasu. Najlepsze zdjęcia trafiły do kolejki na Airliners.net i za osiem dni Roch dowie się, czy zdjęcia przeszły przez sito screenerów-pedantów.

Skoro już Roch poruszył temat Airliners.net to pora się pochwalić kolejnym zdjęciem, które dostało się do bazy danych: Photos: Boeing 737-8Q8 Aircraft Pictures | Airliners.net. Łącznie Roch ma już dwa zdjęcia w bazie, co jest sukcesem o tyle dużym, że pięć innych zdjęć zostało odrzuconych ponieważ \”nie spełniały wysokich standardów\”. Reszta zdjęć, też wcale nie gorszych, trafiła na Flickr, a tutaj trafia pokaz slajdów, ponieważ skromność może być grzechem (jak i przesadna pewność siebie):

http://www.flickr.com/apps/slideshow/show.swf?v=71649

Roch pozdrawia Czytelników.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

2 odpowiedzi na „Długi dzień na lotnisku”

  1. Awatar

    ładny Boeing. Ciekawa jestem jakich opcji najczęściej używasz opracowujac zdjęcie w Programie Graficznym. Ja zrobiłam dużo zdjęć w Miednoje, Ostaszkowie, ale kiepskiej jakości, bo był ogromny pośpiech i padało. Za jakiś czas wrzucę pewnie gdzies…A na razie jakby ktos chcial zobaczyć to tu parę fotek i filmik.http://www.policja.pl/portal/pol/1/57449/10_rocznica_otwarcia_cmentarza_w_Miednoje.html

  2. Awatar

    Najczęściej robię tak:1. Prostuję zdjęcie (o ile potrzeba).2. Kadruję (o ile potrzeba, na Airliners.net jest to konieczne)3. Wyrównuję poziomy4. Dodaję kontrast (zazwyczaj +10)5. Lekko wzmacniam kolor (+5)6. Dodaję ciut saturacji (+5)7. \”Sprzątam\” zdjęcie – usuwam plamki, które powstają w wyniku osadzania się paprochów na matrycy.8. Zapisuję jako jpg.Tak zazwyczaj prezentuje się mój \”workflow\”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *