Awatar Roch Brada

Świąteczny dzień, drugi z czterech

Drugi dzień upłynął pod znakiem urlopu wypoczynkowego, czyli rowerowego. Jak to w zwyczaju Roch ma każdy dzień jaki może mieć wolny to chce mieć wolny i robi wszystko żeby wziąć urlop. Tak też się stało w piątek.

Rano Roch pojechał z Dziewczynami na badania, później do Pana Warzywko po świeże warzywka i na koniec musiał jeszcze pojechać wymienić olej w Mitsu bo mu się kilometry już wyszły. Michaśka najbardziej była zainteresowana tym jak ten olej ściekł do miseczki i dlaczego \”ten pan\” wszedł pod ziemię żeby coś tam odkręcić.

Po warsztatowych atrakcjach Michaśka poszła spać, a Roch poszedł na rower. Trasa, która odkrył dnia pierwszego, tak mu się spodobała, że pojechał nią jeszcze raz lekko ją modyfikując. Modyfikacja polegała na tym, że zamiast jechać w kierunku Blachowni, Roch pojechał w kierunku Konopisk i wyjechał na rondzie, przez które przejeżdża jadąc do pracy.

Z tego miejsca zawinął się z powrotem do domu. Okazało się bowiem, że Roch zamknął drzwi do domu, a Żonka zostawiła klucze w wózku i nie miała jak się wydostać i jechać po wyniki badań. W końcu Roch dojechał do domu i odblokował Żonce możliwość pojechania po wyniki. A nauczony doświadczeniem zostawił zapasowy klucz w domu tak, żeby zawsze można było się z niego wydostać.

I to był ostatni dzień rowerowy; pozostałe dwa dni Roch spędził z dziewczynami, bo – owszem – rower go bardzo ciągnie, ale w domu też są osoby, z którymi chce posiedzieć.

Poza tym pogoda zrobiła się tak dobra, że Roch rozstawił lokalny basen i zalał go wodą po same brzegi. Więc mógł się moczyć ile tylko chciał, a w dodatku Michasia na widok wody aż piszczała z radości, więc jak tu nie spędzać czerwcówki z Dziewczynami. Dziś poniedziałek, więc czas pracy i załatwiania prezentu urodzinowego dla Michasi, ale o tym Roch jeszcze napisze, ale szczegóły dopiero po urodzinach.

Na zakończenie zapis GPS z ostatniego rowerowania:

Roch pozdrawia Czytelników


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *