Awatar Roch Brada

Ciąg dalszy nastąpił

\”Halo, halo, a pan dokąd?\” — Zakrzyknęła głowa wystająca zza wysokiego biurka.
\”Ja? Do Firmy\” — Odpowiedział Roch.
\”Dokument ze zdjęciem poproszę\” — Odpowiedziała głowa.
\”Tymi drzwiami, na drugie piętro i korytarzem w lewo\” — Dowiedział się Roch.

Uzbrojony, w identyfikator z napisem \”gość\”, Roch wszedł na drugie piętro, skręcił w lewo, poszedł do pokoju 202. Tam czekała na niego osoba, z którą Roch miał odbyć rozmowę wstępną. Cała ta cisza była spowodowana właśnie przygotowywaniem się do rozmowy kwalifikacyjnej, a że praca była fajna to Roch podszedł do tego na serio.

Przygotował kilka programów, stare poprawił, nowe udoskonalił, poczytał i mógł iść rozmawiać. Wszystko szło jak po maśle, wpierw opis Firmy, później rozmowa w języku angielskim, w końcu po polsku, potem jeszcze cztery zadania programistyczne do rozwiązania; maglowali Rocha dobrą godzinę, Roch odpowiadał. Część pytań Roch zaliczył, część sobie darował. Maglujący pisał, zaznaczał, kiwał głową. W końcu Roch pochwalił się swoimi programami, tutaj pojawił się uśmiech na twarzy maglującego.

Koniec końców Roch nie jest pewien, czy zdał, czy nie bowiem usłyszał sakramentalne \”skontaktujemy się z panem\” i od razu pojawiło się skojarzenie z \”Porankiem kojota\”:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=PF_FbqqYgHU?fs=1&hl=pl_PL&color1=0xe1600f&color2=0xfebd01&w=560&h=340]

Co z tego wyjdzie czas pokaże, ale — dmuchając na zimne — Roch nie porzuci przekopywania kanałów RSS z ofertami fajnej pracy dla fajnego Rocha.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

5 odpowiedzi na „Ciąg dalszy nastąpił”

 1. Awatar

  No to trzymam kciuki :).

 2. Awatar

  Powodzenia! Skoro praca jest fajna, to siłą rzeczy muszą fajnego kolesia zatrudnić, co nie? Takie jest prawo natury.

 3. Awatar

  Dzięki :)Zadzwonią albo i nie 😉 W każdym razie już wiadomo, czego spodziewać się na kolejnych rozmowach z cyklu \”chcę być programistą\” 😉

 4. Awatar

  ale fajnie 🙂 powodzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *