piątek, 5 listopada 2010

Gdzie Rochów sześć, tam nie ma co jeść

Katar nie chce opuścić Rocha, na zewnątrz też wieje więc Roch, jeśli nie musi, to z domu nie wychodzi. A w domu też zbytnio nie ma co robić, książka nieuchronnie się kończy i powoli trzeba będzie rozglądać się za jakąś nową pozycją. Z tego wszystkiego Roch postanowił nauczyć się gotować. Akurat w gazecie był prosty przepis na sojowe kotleciki, czyli w sam raz na piątkowy obiad. Cały algorytm gotowania Roch pominie, bo szkoda miejsca na opisywanie tego, że zmywania było jak z całego tygodnia.

-- "My, informatycy, musimy trzymać się algorytmów" -- Pomyślał Roch i postanowił, że nie będzie improwizacji. Jak napisali "dwa jajka", to tyle Roch wbił. Do pewnego czasu szło dobrze, kiedy napisali, że trzeba zapiec Roch wyjął patelnie i zapiekał. Efekt był następujący: dwa pierwsze kotleciki rozpadły się, kolejny rozpadł się w momencie przewracania, dwa następne się spaliły na popiół, a ostatni, który ocalał był jak kapeć, ale trzeba było go zjeść i udawać, że był dobry.

Morał z dzisiejszego gotowania jest następujący: Rochowi lepiej wychodzi jeżdżenie na rowerze, a żeby dożyć słusznie zaawansowanego wieku Roch będzie musiał nauczyć się gotować lub znaleźć kobietę, która zaakceptuje go wraz z wszystkimi wadami i zaakceptuje to, że Roch jest "akulinarny". I wyszło ogłoszenie matrymonialne.

Roch pozdrawia Czytelników.

6 komentarzy:

 1. pij actimenela bedziesz zdrowy. poza tym polecam aspiryne firmy bayer rozpuszczalną z wit C. tydzien spożywania tych dwoch produktow i bedziesz odkatarzony.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trza będzie to zrobić, bo kurna, co rower to i katar mam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. niektóre niewiasty też są akulinarne..więc jakby co to najpierw sprawdź, czy nie ściemnia jedna z drugą:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fakt, trzeba mieć to na uwadze :D :D

  OdpowiedzUsuń
 5. kotlety sojowe mają skłonności do rozpadania się w trakcie obróbki termicznej. Płeć i doświadczenie kucharza pomagają w przeciwdziałaniu temu zjawisku bardzo nieznacznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Być może źle Roch zaczął, trzeba było zaczynać od jakiejś zwartej masy, która by się nie rozpadła ;)

  OdpowiedzUsuń