poniedziałek, 23 stycznia 2012

Obsuwa, czyli Rochowy standard

Minął weekend i powoli mija poniedziałek, a Roch milczy. Za dużo ma na głowie, ale to na jego wyraźne życzenie. Póki co Roch milczy, ale jednym z zadań jest złożenie roweru dla Ładniejszej Połówki Rocha. Roch już poczynił pierwsze kroki, sprawdził co ma w piwnicy i w innych szufladkach, skonsultował się z zaprzyjaźnionym Adventure i już wie wiele więcej. Poza tym Roch weekendy spędza bardzo fajnie, a będzie jeszcze fajniej, bo idzie wiosna, choć u Rocha wiele się nie zmieni, bo już jest zakochany.

W pracy też idzie ku dobremu; od jakiegoś czasu Roch prowadzi rozmowy z kandydatami i ma jakiś wpływ na zatrudnienie pomocnika dla siebie. Poza tym na horyzoncie widać premię, która czeka na Rocha jeśli skończy -- a skończy na pewno -- swoje dzieło życia, czyli system lokalizacji ludzi. Ogólnie rok 2012 Rochowi wypalił idealnie. Jest miłość życia, są perspektywy na wspólne życie, jest super praca i w ogóle jest super. Gdyby teraz Roch miał składać życzenia Czytelnikom to brzmiałby one tak: "żeby u Was działo się tak jak dzieje się u Rocha". I tego właśnie Roch Wam życzy.

Roch pozdrawia Czytelników.

6 komentarzy:

 1. Super, że jest super! Aż się weselej robi jak się czyta, że komuś się wszystko tak świetnie układa :) Oby tak już zostało!

  A z ciekawości - o co będzie/jest oparty ów rochowy system? Mam na myśli czy np. o GPS, podskórne chipy (taaak, jak w filmach SF! ;)) czy inne cudo? O ile oczywiście to nie tajemnica, bo brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lokalizowanie odbywa się za pomocą WiFi - osoba ma w lampie wbudowany moduł WIFI, który komunikuje się z antenami. Na podstawie RSSI można ustalić pozycję gościa. To tak w uproszczeniu, żeby nie zanudzać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rochu!
  Najważniejsze, że jest miłość życia. Popieram dzieci dwóch pedałów.
  Na rowerze teraz nie jeżdżę, ale jeździłem. A ostatnio na skuterze.
  Ale myślę o kupnie roweru.
  Zapraszam do mnie. Na moim blogu gościnnie napisała Viola z Amsterdamu. Właśnie o rowerach+aktualne fotki.
  Pozdrawia dziecko mamy i taty i to nie cudowne.
  Ale jest jak jest:)
  Vojtek

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jest Vojtku, jak jest miłość życia to reszta jest prosta :-)

  Polecam rower, jest fajny, szczególnie w letnie wieczory można się zrelaksować i odpocząć od tego co nas otacza :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie uproszczenie mi z pewnością wystarczy, dzięki :) No i życzę powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardziej szczegółowo: w chodniku są zamontowane anteny WIFI, a każda osoba ma przy sobie moduł WIFI: http://www.rovingnetworks.com/products/RN_131

  Na tej podstawie wiadomo gdzie jest dana osoba (chodnik podzielony jest na strefy) więc nie ma potrzeby monitorowania całego obszaru.

  OdpowiedzUsuń