środa, 1 lipca 2009

Cisza na łączach

W życiu każdego bywa okres ogólnego "nie chce mi się", po którym następuje powrót do życia. I Roch zaliczył taki dzień ogólnego niechcenia i niechęci. Dodatkowo miał ochotę wyjść gdzieś z aparatem, ale pogoda miała inne plany. Miast okrasić okoliczności przyrody promieniami słonecznymi to okrasiła okoliczności deszczem i piorunami. Burza też taka nijaka, bo Roch nie ma żadnego zdjęcia pioruna, a jest ono niezbędne do powiększającej się zdjęciowej kolekcji.

Ktoś mądry powiedział, że jak fotografia wciągnie to trzeba kupić osobny dysk na zdjęcia i były to święte słowa. Roch już kombinuje fundusze na jakiś dysk, który pojemnością będzie przypominał co najmniej macierz dyskową ZUSu, a może nawet ciut większą.

Chcąc uniknąć pogodowego rozczarowania Roch wziął aparat i poszedł na balkon. Widząc, że jakiś owad wyleguje się na jego poduszce postanowił uwiecznić ten fakt.

Kilka razy pstrykną licząc, że owad poleci i Roch złapie go w locie, ale temu "owadu" nie chciało się odlatywać z Rochowej poduszki i nic dziwnego, Rochowi też nie chce się odrywać głowy od tej poduszki.

Później Roch poszedł na rower, ale bez aparatu bo chciał sobie pojeździć nie myśląc o tym, żeby upadając starał się wylądować na czterech łapach, a nie na plecach. Na rozgrzewkę pojechał do Radzionkowa, tam sprawdził jedną rzecz i pomknął do Świerklańca. Pokręcił się trochę po parku i wrócił do domu, bo grzmieć zaczynało.

Roch pozdrawia Czytelników.

PS.
Statystyki za czerwiec:

3 komentarze:

 1. No no, Roch nam wsiąkł w fotografię :)
  Robisz w RAW-ach?

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo fajna fotka owadzia. taka trochę SF, stawonóg wygląda jakby na jakimś wzgórzu wylądował wielki owad z odległej galaktyki. a te paski to mogą być kanały na Marsie, chociaż on czerwony jest, ale to może być inny Mars lub Jowisz.

  OdpowiedzUsuń
 3. RAWy (właściwie plik NEF z 12 bitową kompresją jakie ma Nikon) zajmują katastrofalnie dużo miejsca - nie chodzi, o kartę pamięci, ale o dysk, który skończyłby się w mgnieniu oka.

  Catta - o tym samym myślałem robiąc owadu zdjęcie ;)

  OdpowiedzUsuń