poniedziałek, 25 stycznia 2016

Trochę plan, trochę marzenie, ale się spełniło

Trenażer i stopa Żonki.
Dawno Roch nic nie pisał, ale przy dwójce bąbli trochę ciężko zasiąść do komputera. Ostatnio siedział przy komputerze jakiś tydzień temu i dziś. Bo młodzieży śpi, choć Michalina ma zrywy "taaaaaata" bo Roch nie śpi w sypialni ale... pedałuje na trenażerze. Tak! W końcu Roch zanabył drogą kupna maszynę tortur na zimowe wieczory. Z tym wiąże się całkiem ciekawa historia, którą Roch postara się streścić. O ile nie wstanie któreś z dzieci lub Roch nie zaśnie przed komputerem.

A więc wszystko zaczęło się od tego, że Żonka zaczyna dochodzić do siebie po okresie ciążowo-porodowym i wzbudził się w niej duch cyklistki, który musiał na jakiś czas zostać uśpiony.

- "Znalazłem promocję na trenażer" - Zagaił po raz kolejny Roch.

Bo wiedzieć trzeba Wam, że temat trenażera u Rocha powraca co jakiś czas, ale zawsze są inne - ważniejsze - wydatki, więc ten temat spadał na plan dalszy. W zeszłym roku Roch już się witał z gąską, ale kasa która mogła iść na trenażer poszła na wspomaganie kierownicy, hamulce, łożyska kolumny McPhersona, czyli na naprawę Colta.

- "A fajny?" - Zapytała Żonka.
- "No czerwony, z regulacją oporu" - Odpowiedział nieśmiało Roch.
- "To kupmy" - Powiedziała - "w końcu też coś nam się należy".

I tak od słowa do słowa Roch pojechał do pobliskiego Decathlonu i kupił inny niż miał być, bo jednak ten z Decathlonu bardziej przekonał Rocha niż jakiś no-name z "szwedzkiego marketu budowlanego". Nie jest to Tacx, ale też nie miał być. Ma służyć do pedałowania i nie ma być PRO.

Dodatkowym atutem tego, że w rodzinie pojawił się trenażer jest to, że Roch może trzymać w domu rower. Przez ostatnie trzy lata słyszał, że miejsce roweru jest w garażu, a jak Żonka usłyszała, że Roch schował rower na zimę do piwnicy bo jest mu zimno w garażu to uśmiechnęła się z politowaniem.

Teraz rower stoi w pokoju, wpięty do maszyny tortur i codziennie jest używany. Przez Rocha i przez Żonkę. Jednak Żonka zaczęła dostrzegać pewne minusy roweru Rocha.

- "Siodełko za wysoko" - Mówiła.
- "Wymienię Ci oponę i wepnę Twój rower" - Odpowiadał Roch.
- "I jakieś twarde to siodełko" - Wtórowała.
- "Wymienię Ci oponę i wepnę Twój rower" - Powtarzał Roch.
- "Kierownicę masz nisko" - Wyliczała dalej.
- "Wymienię Ci oponę..." - Mówił Roch.
- "Mostek* masz krótki" - Nie odpuszczała.
- "Wymienię Ci oponę..." - Powtarzał Roch.
- "Ciężko w pedały się wpiąć" - Wyliczała.
- "Wymienię Ci oponę..." - Powtarzał Roch.
- "Lewy pedał trudniej się wpina" - Zauważyła.
- "Wymienię Ci oponę..." - Mówił Roch.

I tak mijał czas kiedy Żonka pedałowała, a Roch siedział ze Stasiem, który spał. Potem przyszła zmiana; w międzyczasie wstała Michasia, żeby się napić i zobaczyła rower więc oszalała z radości, ale w końcu dała się przekonać do tego, że w środku nocy najlepiej się śpi (nie licząc Rocha, który pedałował).

Tak więc od dwóch dni Roch testował trenażer, a dziś (notka zaczęła się pisać w niedzielę, a zapewne skończy się pisać w poniedziałek) Roch po raz pierwszy założył pulsometr i przejechał się tak na poważnie. Fajna sprawa, można się nieźle zmęczyć a jednocześnie oglądać Top Gear'a. Sport dla leniwych, ale w końcu trzeba coś z sobą zrobić. A maszyna tortur to całkiem fajny pomysł.

Jednak - jak Roch postanowił - nie będzie żadnych śladów GPS, zapisów i całych tych fit społeczności. Na końcu każdej notki, będzie tabelka z parametrami spisanymi z pulsometru i/lub licznika i to wszystko.

 • Czas jazdy: 00:20:12
 • Średni puls: 141
 • Maks. puls: 166
 • Spalone kalorie: 322

Tak więc Roch dołączył do tych co to w domu trzymają rower i na nim jeżdżą. Czyżby cykloza powoli wracała?

Roch pozdrawia Czytelników.

*Kolarskie słownictwo nie jest obce Żonce.

PS.
Roch, testujący maszynę śmierci.


7 komentarzy:

 1. Gratuluję zakupu i oby zapał szybko nie odszedł gdzieś w las albo inne pole bo kednak jazda w zamknięciu wymaga wiele motywacji.

  Ps zamiast zmieniać opony lepiej przełożyć całe koło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję zakupu oraz życzę wytrwałości bo kręcenie w zamknięciu wymaga olbrzymiego samozaparcia.

  Ps. Zamiast przekładać oponę szybciej całe koło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No muszę pomyśleć o kołach, ale to przyszłość. Na razie dobrze się kręci - oglądam Top Gear i pedałuję, w sumie tylko piwa mi brakuje :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Również gratuluję zakupu! Sam noszę się z zakupem trenażera od roku i też ciągle wyskakują nowe wydatki... Tak przy okazji to zwsze myślałem, że trenażer dość mocno hałasuje więc przy śpiących za drzwiami dzieciach może być trudno a to się okazuje, że się da. Przyklasnąć też należy odcięciu się od pokazowych treningów aby tylko było co na Endomondo wrzucić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Młodsze z dzieci śpi nawet przy trenażerze - nierówność w oponie hałasuje bardziej niż cały mechanizm oporu. Ogólnie da się oglądać TV czy słuchać muzyki, a kalorie lecą.

  Z fit-społecznościami jest jeden problem - w pewnym czasie zaczyna się jeździć własnie po to żeby coś tam wrzucić, a nie po to żeby gdzieś pojechać.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. gusioo specjalnie dla Ciebie na rower tj, maszyne śmierci hihih
  https://www.youtube.com/watch?v=Q692lHFaLVM
  adax

  OdpowiedzUsuń