Awatar Roch Brada

PyBike

1. Po co to wszystko?
PyBike powstał z potrzeby chwili. Rochowi brakowało solidnego zamiennika Excela, za pomocą którego mógłby prowadzić statystyki rowerowe. Przejrzał kilka programów, ale nic nie zadowoliło go na tyle, aby zacząć z niego korzystać. Koniec końców Roch usiadł za sterami Visual Studio 2010 i napisał własny program, taki który zadowala Rocha w pełni (choć kawy jeszcze nie robi).

2. Wymagania systemowe
Jedynym wymaganiem, jakie należy spełnić, poza posiadaniem komputera klasy PC z zainstalowanym systemem Windows, jest instalacja pakietu Microsoft .NET Framework 4, dzięki któremu można uruchomić BikeStats.NET. Pakiet jest dostępny za darmo, więc nie ma żadnego problemu z jego instalacją. BikeStats.NET podczas instalacji sam sprawdzi, czy wszystkie zależności są spełnione; jeśli czegoś będzie brakowało sam podpowie skąd ściągnąć wymagane pakiety.

3. Rozwój programu
Program został napisany na użytek własny, jednak Roch zdecydował się go opublikować ze względu na potencjalnych pracodawców, którzy mogą bardziej przychylnie patrzeć na Rocha, jak programistę praktyka, a nie tylko osobę, która przebiła się przez studia z całkiem niezłą średnią i wiedzą teoretyczną, którą nota bene cały czas Roch powiększa.

Póki co BikeStats.NET ma status wersji beta, a to oznacza, że o ile większość funkcji działa, to w dalszym ciągu wymagane są poprawki i udoskonalenia kodu. Jednak program wszedł w taka fazę, że można go pokazać, choćby w celach autoreklamy.

4. Zrzuty ekranu

Okno główne programu

Okno dodawania nowego dystansu

5. Download
Już wkrótce.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *