Awatar Roch Brada

Pogoda nie wytrzymała

Korzystając z drugiego dnia przedłużonego weekendu Roch wyskoczył do miasta na elektroniczne zakupy, potem polutował trochę kabelków i w końcu chciał iść na rower, ale pogoda pogorszyła się i Rochowi odechciało się ryzykować jakiejś burzy, czy innej wichury. Zasiadł Roch przed biurkiem i zaczął montować to, co wcześniej zlutował. W końcu miał wszystko połączone, sprawdzone i mógł podłączyć wyświetlacz.

Dzięki własnoręcznie złożonemu Arduino wyświetlacz zagadał, a Roch doszedł do etapu zamrugania kursorem na wyświetlaczu. Do wyświetlenia czegokolwiek jeszcze trochę mu zostało, ale jest już na dobrej drodze. Potem, z drugiej strony, podłączy komputer i napisze mały programik w .NET, który będzie wyświetlał różne informacje i tak skończy się rok 2011.

Dziś z roweru nici, ale są jeszcze dwa dni i może uda się jeszcze wskoczyć na rower. Nawet z kimś u boku.

Roch pozdrawia Czytelników.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

3 odpowiedzi na „Pogoda nie wytrzymała”

  1. Awatar

    Chociaż elektronika to dla mnie czarna magia, zajrzałem z ciekawości m.in. na stronę Arduino i Wikipedię i przyznam, że brzmi to ciekawie. Nie zmienia to jednak faktu, że nie do końca jeszcze dociera do mnie, do czego tak naprawdę Arduino może służyć, jakieś praktyczne zastosowanie 🙂 No ale może jest tak z powodu tego, o czym napisałem na samym początku komentarza… 😉 Powodzenia!

  2. Awatar

    Hmm przez pewien czas też miałem ochotę rozpocząć przygodę z mikrokontrolerami i programowaniem, nawet kupiłem Atmegę do testów, ale nigdy jej nie zaprogramowałem, bo nie miałem cierpliwości zbudować nawet najprostszego programatora. I tak leży sobie kostka w szufladzie z milionem innych niedokończonych lub nie zaczętych pomysłów. Teraz bez portu LPT i COM w kompie już mi się nawet zaczynać nie chce bo programator musiałbym już kupić, ale szkoda mi na to kasy.

  3. Awatar

    @Paweł – na Arduino można zrobić co tylko się chce: http://www.arduino.cc/playground/Projects/ArduinoUsers@Janek – kto Ci każe cokolwiek kupować? Programatory na USB:http://www.fischl.de/usbasp/http://mirley.firlej.org/programator_na_usb_usbaspChyba, że zależy Ci na współpracy z AVRStudio – wtedy musisz szukać \”STK500 Compatybile\” lub zrobić ta jak ja zrobiłem – kupić oryginalny programator Atmela AVR ISP mkII.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *